Pse soda e bukës është një nga gjërat më të mira që mund të përdorni

Loading...

ë një botë të mbushur me drogra farmaceutike për çdo problem tuajin nga zbokthi i flokëve e deri tek myku i thonjve, është mirë që të kemi opsione të cilat mund t’i përgatisni shumë thjesht në shtëpinë tuaj.

Soda e bukës është diçka e domosdoshme në shumicën e shtëpive.
Edhe pse është shumë e sigurt për t’u përdor soda e bukës ka gjithashtu disa efekte anësore:

Lexoni më poshtë artikullin për të zbuluar më shumë rreth sodës së bukës:

Mjekime të vjetra:

Soda e bukës është mënyra më e mirë për të zbardhur dhëmbët.

-Hidhni shumë pak në furçën e dhëmbëve dhe lajini dhëmbët si zakonisht.

Gargara me sodën e bukës dhe me ujë rifreskon në mënyrë perfekte frymën tuaj.

Parandaloni aknet, hiqni yndyrën e tepërt të fytyrës dhe qelizat e vdekura me sodë buke.

-Përzieni 1 lugë sodë buke me 1 lugë ujë dhe fërkoheni lehtësisht në fytyrën tuaj.

-Aplikojeni në lëkurë për të qetësuar pickimet e bletëve dhe të insekteve.

-Përzieni sodën e bukës me ujë në një pastë të trashë dhe vendosni mbi të një kompres.

-Aplikoni një pastë me sodë buke dhe ujë në herpesin e buzëve.

-Pini një përzierje me sodë buke dhe ujë për të qetësuar dhimbjen e muskujve pas ushtrimeve të shumta.

-Vendosni pak sodë buke në thonjtë që kanë myk dhe do shihni rezultate menjëhershme.

Shpërndaje në:
Loading...

Add Comment