Anesa Jakupi këngëtarja që po mahnit me zërin e saj (Foto/Video)

Loading...

Anesa Jakupi është njëra ndër ato më specialet ndoshta pasi ajo bën shumë covera interesant të cilat i poston në profilin e saj zyrtar në Instagram ku shfaq vokalin e saj të fortë dhe numëron mijëra ndjekës, shkruan Bilbordi.net

Ajo ka vetëm 13 vjec dhe ka aritur që me zërin e saj të bëj për vete shumë njerëz me zërin e saj të mrekullueshëm që premton shumë për një të ardhme të sukseshme për Anesën.

Anesa Jakupi jeton dhe vepron në Zvicër ku bashkëjeton me prindërit e saj, por vjen nga Kosova më konretisht nga qyteti i Gjilanit dhe me krenari tregon për prejardhjen e saj shqiptare.

FOTO:

View this post on Instagram

❤️✨

A post shared by ANESA JAKUPI (@anesa_jakupi_) on

Ajo ka qenë pjesë edhe e një ndër programeve më të njohura në diasporë, “FolShqipShow” ku atje mori edhe një pëlqim të madh nga publiku.

Anesa numëron shumë videoklipe të cilat mund ti gjeni në rrjetin e videove YouTube, e ne sot do ju bashkangjisim disa më poshtë, e ne Anesa Jakupit i urojmë suksese dhe presim projekte të reja nga ajo./Billbordi.net

VIDEO:

Shpërndaje në:
Loading...

Add Comment